Ciocolata pură nu are gluten Pure, ciocolata neîndulcită derivată din boabe de cacao prăjite nu conține în mod natural gluten. Cu toate acestea, puțini oameni mănâncă ciocolată pură, deoarece are un gust mult diferit față de dulciurile cu care majoritatea sunt familiarizați.
Ce fel de ciocolată nu are gluten?
Iată câteva mărci de ciocolată caldă fără gluten: Hershey's Cocoa . Cacao neagră special de la Hershey . domnișoara elvețiană.
Este ciocolata Hershey's fără gluten?
Dacă doriți să mâncați alte bunătăți, multe dintre batoanele de copt, chipsurile de copt, și cacaoul Hershey sunt, de asemenea, fără gluten. La fel și multe dintre produsele companiei Brookside, Dagoba și Scharffen Berger. Unele bomboane care probabil conțin gluten includ: batoanele 5th Avenue.
De unde știi dacă ciocolata nu are gluten?
În forma sa cea mai pură, ciocolata din oricare dintre soiurile sale de lapte, alb și închis nu conține gluten. Din păcate pentru celiaci ciocolaci de pretutindeni, motivul pentru care toată ciocolata nu este fără gluten este că unele produse au adăugate ingrediente pe bază de gluten sau sunt produse într-o fabrică în care se folosește gluten.
M&M's nu sunt gluten?
Următoarele bomboane Marte conțin fără ingrediente gluten pe etichetele lor: M&Ms (cu excepția produselor covrigi, crocante și potențial de sezon)