Deși tocilarii nu conțin ingrediente de gluten, ei sunt procesați într-o unitate care conține gluten, așa că nu sunt considerați fără gluten. Vă rugăm să examinați eticheta ingredientelor pentru a vă asigura că alimentele sunt sigure. Vă rugăm să citiți cu atenție eticheta ingredientelor și nutriționale. Aveți nevoie de ajutor pentru a înțelege ce să căutați pe acele etichete?
Sunt comestibile cu frânghii tocilari fără gluten?
La fel ca majoritatea bomboanelor produse de tocilari, bomboanele de frânghie sunt, de asemenea, fără gluten. Bomboanele nerds nu conțin niciun ingredient sursă de gluten, cum ar fi grâul. Cu toate acestea, Nerds își avertizează consumatorii că unele produse Nerd ar putea fi procesate într-o unitate cu alte produse cu gluten și pot provoca contaminare încrucișată.
Din ce sunt făcute frânghiile tocilari?
Tocilari Rope constă din snur de gumă cu o varietate de tocilari atașați la exterior.
Sunt SweeTarts fără gluten?
SweeTarts (varietatea originală nu conține gluten, verificați etichetele altor soiuri) Gummies Trolli și gustări cu fructe (toate cu excepția Sour Brite Bites și Twisted Sour Brite Crawlers)
Sunt bastoanele de bomboane tocilari fără gluten?
La fel ca bastoanele de bomboane Starburst de la Wrigley, bastoanele de bomboane Lifesavers nu conțin toate ingredientele cu gluten (considerate fără gluten la niveluri mai mici de 20 de părți per milion) și nu sunt fabricate pe echipament comun.