Cine este buschy mcbusch?

Cuprins:

2021-05-03 00:02:55 GMT+00:00 - Kyle Busch a renunțat la teren după o reluare cu trei ture de la final și a câștigat cursa Buschy McBusch Race 400 NASCAR Cup Series la Kansas Speedway.

De ce se numește McBusch Buschy?

Un omagiu adus celebrului Boaty McBoatface, numele a fost decis de fanii berii NASCAR și Busch care au votat pe Twitter. Nume au fost sugerate de fani în mii. Singurul lucru pe care trebuie să-l facă participanții pentru a-și introduce numele a fost să doneze 1 USD organizației caritabile Farm Rescue.

Cum se numește cursa Kansas NASCAR?

De ce cursa de duminică a Cupei NASCAR de la Kansas Speedway se numește „Buschy McBusch Race 400”

Azi cursa NASCAR este anulată?

Nu, astăzi nu există o cursă NASCAR și nu va fi una până în al doilea weekend din august. Toate cele trei serii naționale (Cup, Xfinity și Truck) își iau două weekenduri libere în timpul Jocurilor Olimpice de anul acesta. Cursele sunt programate să se reia în august